

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 3.5 A |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 42 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 25 pF |
Stock: 13764
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.06822 | $0.68220 |
| 50 | $0.04479 | $2.23950 |
| 100 | $0.02941 | $2.94100 |
| 500 | $0.02753 | $13.76500 |
| 1000 | $0.02505 | $25.05000 |
| 3000 | $0.02441 | $73.23000 |
| 5000 | $0.02378 | $118.90000 |
| 10000 | $0.02317 | $231.70000 |
