
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 75 pF |
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Polarity | Bidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Number of Elements | 2 |
| Working Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Power Dissipation | 350 W |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Peak Pulse Current | 13 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 7 V |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 7 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 28 V |
| Power Line Protection | No |
| Max Surge Current | 13 A |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Reverse Breakdown Voltage | 7 V |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 5 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Breakdown Voltage | 8.2 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Diode Capacitance | 75 pF |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Peak Pulse Power | 350 W |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 5383
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21197
Ext.Price$0.21197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21197 | $0.21197 |
| 10 | $0.18995 | $1.89950 |
| 50 | $0.17021 | $8.51050 |
| 100 | $0.14952 | $14.95200 |
| 500 | $0.13134 | $65.67000 |
| 1000 | $0.12567 | $125.67000 |
| 3000 | $0.12025 | $360.75000 |
| 5000 | $0.11417 | $570.85000 |
