
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Peak Pulse Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 3 |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Peak Pulse Power | 25 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 19 pF |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11155
Ext.Price$0.11155
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11155 | $0.11155 |
| 10 | $0.09877 | $0.98770 |
| 50 | $0.08746 | $4.37300 |
| 100 | $0.07657 | $7.65700 |
| 500 | $0.06703 | $33.51500 |
| 1000 | $0.06157 | $61.57000 |
| 3000 | $0.05655 | $169.65000 |
