
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 5 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Peak Pulse Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 5 |
| Peak Pulse Power | 25 W |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Diode Capacitance | 16 pF |
Stock: 4449
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.13166 | $1.31660 |
| 50 | $0.09033 | $4.51650 |
| 100 | $0.06198 | $6.19800 |
| 500 | $0.06130 | $30.65000 |
| 1000 | $0.05822 | $58.22000 |
| 3000 | $0.04069 | $122.07000 |
| 5000 | $0.03881 | $194.05000 |
