| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 45 pF |
| Length | 630 µm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 8 A |
| Number of Channels | 1 |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 15.5 V |
| Peak Pulse Power | 100 W |
| Power Line Protection | No |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Max Breakdown Voltage | 10 V |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 35 pF |
| Breakdown Voltage | 6 V |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07238
Ext.Price$0.07238
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07238 | $0.07238 |
| 10 | $0.03619 | $0.36190 |
| 50 | $0.03240 | $1.62000 |
| 100 | $0.02900 | $2.90000 |
| 500 | $0.02544 | $12.72000 |
| 1000 | $0.02231 | $22.31000 |
| 3000 | $0.02128 | $63.84000 |
| 5000 | $0.02029 | $101.45000 |
