
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 15 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Clamping Voltage | 20 V |
| Peak Pulse Power | 150 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 152 pF |
Stock: 6404
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.10601 | $1.06010 |
| 50 | $0.06207 | $3.10350 |
| 100 | $0.03634 | $3.63400 |
| 500 | $0.03565 | $17.82500 |
| 1000 | $0.03377 | $33.77000 |
| 3000 | $0.03119 | $93.57000 |
| 5000 | $0.02881 | $144.05000 |
| 10000 | $0.02505 | $250.50000 |
