
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 17.5 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 11.5 V |
| Peak Pulse Power | 35 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 45 pF |
Stock: 5580
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32573
Ext.Price$0.32573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32573 | $0.32573 |
| 10 | $0.20091 | $2.00910 |
| 50 | $0.14534 | $7.26700 |
| 100 | $0.12653 | $12.65300 |
| 500 | $0.10859 | $54.29500 |
| 1000 | $0.09319 | $93.19000 |
| 3000 | $0.07898 | $236.94000 |
| 5000 | $0.06694 | $334.70000 |
