
| Parameter | Value |
|---|---|
| Clamping Voltage | 16 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 5 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Current | 20 A |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Peak Pulse Power | 300 W |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Diode Capacitance | 120 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 12403
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13364
Ext.Price$0.13364
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13364 | $0.13364 |
| 10 | $0.06682 | $0.66820 |
| 50 | $0.06062 | $3.03100 |
| 100 | $0.05500 | $5.50000 |
| 500 | $0.04748 | $23.74000 |
| 1000 | $0.04099 | $40.99000 |
| 3000 | $0.03538 | $106.14000 |
| 5000 | $0.02969 | $148.45000 |
