

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| Clamping Voltage | 9 V |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 15 A |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 260 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Diode Capacitance | 152 pF |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10685
Ext.Price$0.10685
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10685 | $0.10685 |
| 10 | $0.09635 | $0.96350 |
| 50 | $0.08688 | $4.34400 |
| 100 | $0.07806 | $7.80600 |
| 500 | $0.07013 | $35.06500 |
| 1000 | $0.06740 | $67.40000 |
| 3000 | $0.06478 | $194.34000 |
| 5000 | $0.06164 | $308.20000 |
