
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| Number of Channels | 1 |
| operating temperature | 150 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SOD-323 |
| Breakdown Voltage | 7 V |
| operating voltage | 5 V |
| Voltage ESD Contact | 10 kV |
| Diode Capacitance | 2.9 pF |
Stock: 1187
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27946
Ext.Price$0.27946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27946 | $0.27946 |
| 10 | $0.25082 | $2.50820 |
| 50 | $0.22512 | $11.25600 |
| 100 | $0.19826 | $19.82600 |
| 500 | $0.17460 | $87.30000 |
| 1000 | $0.16536 | $165.36000 |
| 3000 | $0.15660 | $469.80000 |
| 5000 | $0.14867 | $743.35000 |
