

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Breakdown Voltage | 6.8 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Diode Capacitance | 2 pF |
| Voltage ESD Air Gap | 10 kV |
Stock: 10018
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.11029 | $1.10290 |
| 50 | $0.07966 | $3.98300 |
| 100 | $0.05754 | $5.75400 |
| 500 | $0.05694 | $28.47000 |
| 1000 | $0.05634 | $56.34000 |
| 3000 | $0.04318 | $129.54000 |
| 5000 | $0.03857 | $192.85000 |
| 10000 | $0.03445 | $344.50000 |
