

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 5.5 V |
| Voltage ESD Contact | 10 kV |
| Diode Capacitance | 2.9 pF |
Stock: 69
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32533
Ext.Price$0.32533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32533 | $0.32533 |
| 10 | $0.19958 | $1.99580 |
| 50 | $0.15910 | $7.95500 |
| 100 | $0.12683 | $12.68300 |
| 500 | $0.09527 | $47.63500 |
| 1000 | $0.08508 | $85.08000 |
| 3000 | $0.07561 | $226.83000 |
| 5000 | $0.06719 | $335.95000 |
