
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 12.8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 2.5 A |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 19 pF |
| Polarity | Unidirectional |
Stock: 1943
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08550 | $0.85500 |
| 50 | $0.06130 | $3.06500 |
| 100 | $0.05318 | $5.31800 |
| 500 | $0.05288 | $26.44000 |
| 1000 | $0.05258 | $52.58000 |
| 3000 | $0.04659 | $139.77000 |
| 5000 | $0.04129 | $206.45000 |
