
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 13 V |
| Peak Pulse Power | 60 W |
| Voltage ESD Contact | 25 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 25 kV |
| Diode Capacitance | 8 pF |
Stock: 9295
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04608
Ext.Price$0.04608
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04608 | $0.04608 |
| 10 | $0.02304 | $0.23040 |
| 50 | $0.02073 | $1.03650 |
| 100 | $0.01865 | $1.86500 |
| 500 | $0.01678 | $8.39000 |
| 1000 | $0.01509 | $15.09000 |
| 3000 | $0.01357 | $40.71000 |
| 5000 | $0.01221 | $61.05000 |
| 10000 | $0.01098 | $109.80000 |
