

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 9 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 12.5 V |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 20 pF |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65885
Ext.Price$0.65885
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65885 | $0.65885 |
| 10 | $0.56650 | $5.66500 |
| 25 | $0.53684 | $13.42100 |
| 50 | $0.50873 | $25.43650 |
| 100 | $0.48209 | $48.20900 |
| 300 | $0.46496 | $139.48800 |
| 500 | $0.44843 | $224.21500 |
| 1000 | $0.43466 | $434.66000 |
