
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.3 pF |
| Length | 1.02 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| Depth | 620 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Working Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 7.5 V |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Reverse Breakdown Voltage | 6 V |
| Test Current | 5 mA |
| Max Breakdown Voltage | 9.5 V |
| Schedule B | 8536300000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Voltage ESD Contact | 9 kV |
| Diode Capacitance | 1.3 pF |
Stock: 5437
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67353
Ext.Price$0.67353
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67353 | $0.67353 |
| 10 | $0.46171 | $4.61710 |
| 50 | $0.32763 | $16.38150 |
| 100 | $0.23249 | $23.24900 |
| 500 | $0.18938 | $94.69000 |
| 1000 | $0.13919 | $139.19000 |
| 3000 | $0.13470 | $404.10000 |
| 5000 | $0.13036 | $651.80000 |
