



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 5.8 V |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Diode Capacitance | 0.9 pF |
Stock: 5327
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33819
Ext.Price$0.33819
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33819 | $0.33819 |
| 10 | $0.20897 | $2.08970 |
| 50 | $0.16661 | $8.33050 |
| 100 | $0.13283 | $13.28300 |
| 500 | $0.09997 | $49.98500 |
| 1000 | $0.08935 | $89.35000 |
| 3000 | $0.07287 | $218.61000 |
