

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 1.5 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 7.5 V |
| Clamping Voltage | 14 V |
| Voltage ESD Contact | 10 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 0.65 pF |
Stock: 2514
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21260
Ext.Price$0.21260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21260 | $0.21260 |
| 10 | $0.13202 | $1.32020 |
| 50 | $0.10446 | $5.22300 |
| 100 | $0.08266 | $8.26600 |
| 500 | $0.06126 | $30.63000 |
| 1000 | $0.05432 | $54.32000 |
