
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 5 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Peak Pulse Current | 20 A |
| Diode Capacitance | 120 pF |
| Breakdown Voltage | 7 V |
| Peak Pulse Power | 300 W |
Stock: 6267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13382
Ext.Price$0.13382
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13382 | $0.13382 |
| 10 | $0.06691 | $0.66910 |
| 50 | $0.05991 | $2.99550 |
| 100 | $0.05364 | $5.36400 |
| 500 | $0.04934 | $24.67000 |
| 1000 | $0.04539 | $45.39000 |
| 3000 | $0.04175 | $125.25000 |
| 5000 | $0.03538 | $176.90000 |
