
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Breakdown Voltage | 6.2 V |
| Schedule B | 8536300000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Diode Capacitance | 150 pF |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Working Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Clamping Voltage | 18 V |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 180 W |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 567703
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.05694 | $0.56940 |
| 50 | $0.04221 | $2.11050 |
| 100 | $0.03129 | $3.12900 |
| 500 | $0.03069 | $15.34500 |
| 1000 | $0.03001 | $30.01000 |
| 3000 | $0.01813 | $54.39000 |
| 5000 | $0.01693 | $84.65000 |
