
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 3 V |
| Packaging | Reel |
| Number of Channels | 1 |
| Working Voltage | 6.5 V |
| Peak Pulse Current | 9 A |
| Breakdown Voltage | 7 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 20 kV |
| Diode Capacitance | 0.45 pF |
Stock: 14070
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.05446 | $0.54460 |
| 50 | $0.04331 | $2.16550 |
| 100 | $0.03445 | $3.44500 |
| 500 | $0.03129 | $15.64500 |
| 1000 | $0.02565 | $25.65000 |
| 3000 | $0.02433 | $72.99000 |
| 5000 | $0.02308 | $115.40000 |
| 10000 | $0.02189 | $218.90000 |
