
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 6 mm |
| Length | 7.2 mm |
| Width | 6 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Dissipation Factor | 0.04 % |
| Height | 4.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 4.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Voltage | 100 V |
| Dielectric Material | PP |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 2073
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81987
Ext.Price$0.81987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81987 | $0.81987 |
| 10 | $0.35223 | $3.52230 |
| 25 | $0.33921 | $8.48025 |
| 50 | $0.32668 | $16.33400 |
| 100 | $0.31461 | $31.46100 |
| 300 | $0.30374 | $91.12200 |
| 500 | $0.29324 | $146.62000 |
| 1000 | $0.28384 | $283.84000 |
| 3000 | $0.27910 | $837.30000 |
| 5000 | $0.27443 | $1372.15000 |
| 10000 | $0.27187 | $2718.70000 |
