

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 pF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 6 mm |
| Length | 7.1882 mm |
| Width | 6 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 40 V |
| Height | 4.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5.0038 mm |
| Dielectric Material | PP |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71950
Ext.Price$0.71950
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71950 | $0.71950 |
| 10 | $0.46741 | $4.67410 |
| 25 | $0.41426 | $10.35650 |
| 50 | $0.36715 | $18.35750 |
| 100 | $0.33619 | $33.61900 |
| 300 | $0.30890 | $92.67000 |
| 500 | $0.28383 | $141.91500 |
| 1000 | $0.26763 | $267.63000 |
| 3000 | $0.24763 | $742.89000 |
| 5000 | $0.24022 | $1201.10000 |
