
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04108
Ext.Price$0.04108
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04108 | $0.04108 |
| 10 | $0.02054 | $0.20540 |
| 50 | $0.01873 | $0.93650 |
| 100 | $0.01708 | $1.70800 |
| 500 | $0.01558 | $7.79000 |
| 1000 | $0.01421 | $14.21000 |
| 3000 | $0.01296 | $38.88000 |
| 5000 | $0.01182 | $59.10000 |
| 10000 | $0.01078 | $107.80000 |
