| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 20 |
| Connector Type | Header |
| Gender | Socket |
| Packaging | Reel |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | 3.4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13987
Ext.Price$0.13987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13987 | $0.13987 |
| 10 | $0.12507 | $1.25070 |
| 50 | $0.11184 | $5.59200 |
| 100 | $0.09936 | $9.93600 |
| 500 | $0.08827 | $44.13500 |
| 1000 | $0.08406 | $84.06000 |
| 3000 | $0.08005 | $240.15000 |
| 5000 | $0.07624 | $381.20000 |
