
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 8 |
| Connector Type | Header |
| Gender | Socket |
| Packaging | Reel |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 2107
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10310
Ext.Price$0.10310
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10310 | $0.10310 |
| 10 | $0.05155 | $0.51550 |
| 50 | $0.04643 | $2.32150 |
| 100 | $0.04181 | $4.18100 |
| 500 | $0.03642 | $18.21000 |
| 1000 | $0.03172 | $31.72000 |
| 3000 | $0.03028 | $90.84000 |
| 5000 | $0.02891 | $144.55000 |
| 10000 | $0.02744 | $274.40000 |
