
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Stack Height | |
| Mounting Angle | |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
Stock: 2095
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15628
Ext.Price$0.15628
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15628 | $0.15628 |
| 10 | $0.07814 | $0.78140 |
| 50 | $0.07100 | $3.55000 |
| 100 | $0.06451 | $6.45100 |
| 500 | $0.05498 | $27.49000 |
| 1000 | $0.04685 | $46.85000 |
| 3000 | $0.04484 | $134.52000 |
| 5000 | $0.04292 | $214.60000 |
| 10000 | $0.04067 | $406.70000 |
