


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 97 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.28 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 34 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 17 nC |
| Drain to Source Resistance | 37 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$1.75699
Ext.Price$1.75699
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.75699 | $1.75699 |
| 10 | $1.49664 | $14.96640 |
| 25 | $1.39181 | $34.79525 |
| 50 | $1.29432 | $64.71600 |
| 100 | $1.20367 | $120.36700 |
| 300 | $1.16683 | $350.04900 |
| 500 | $1.13112 | $565.56000 |
