
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Power Inductor |
| DC Resistance (DCR) | 178 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Current Rating | 2 A |
Stock: 368
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23875
Ext.Price$0.23875
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23875 | $0.23875 |
| 10 | $0.21024 | $2.10240 |
| 50 | $0.19700 | $9.85000 |
| 100 | $0.18459 | $18.45900 |
| 500 | $0.17770 | $88.85000 |
| 1000 | $0.17353 | $173.53000 |
| 3000 | $0.17326 | $519.78000 |
| 5000 | $0.17189 | $859.45000 |
