
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 180 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 2005
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.28982 | $2.89820 |
| 25 | $0.25938 | $6.48450 |
| 50 | $0.23213 | $11.60650 |
| 100 | $0.20775 | $20.77500 |
| 300 | $0.18848 | $56.54400 |
| 500 | $0.17099 | $85.49500 |
| 1000 | $0.16671 | $166.71000 |
| 3000 | $0.15172 | $455.16000 |
| 5000 | $0.13808 | $690.40000 |
| 10000 | $0.12567 | $1256.70000 |
