
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 390 pF |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 8 mm |
| Width | 10 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| Depth | 4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Schedule B | 8532250010 |
| Number of Pins | 2 |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
Stock: 3220
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33770
Ext.Price$0.33770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33770 | $0.33770 |
| 10 | $0.19065 | $1.90650 |
| 25 | $0.18746 | $4.68650 |
| 50 | $0.18432 | $9.21600 |
| 100 | $0.18124 | $18.12400 |
| 300 | $0.16931 | $50.79300 |
| 500 | $0.15816 | $79.08000 |
| 1000 | $0.13508 | $135.08000 |
