
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Lead Pitch | 13 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 1669
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53082
Ext.Price$0.53082
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53082 | $0.53082 |
| 500 | $0.35388 | $176.94000 |
