
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 18.5 mm |
| Length | 26 mm |
| Width | 8.9916 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Height | 9 mm |
| Voltage Rating | 630 V |
| Depth | 9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Voltage | 630 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | PP |
| Schedule B | 8532250020 |
| Packaging | Bulk |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$1.87743
Ext.Price$1.87743
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.87743 | $1.87743 |
| 10 | $1.13877 | $11.38770 |
| 25 | $1.08182 | $27.04550 |
| 50 | $1.02772 | $51.38600 |
| 100 | $0.97633 | $97.63300 |
| 300 | $0.95077 | $285.23100 |
| 500 | $0.92589 | $462.94500 |
| 1000 | $0.89372 | $893.72000 |
| 3000 | $0.86267 | $2588.01000 |
| 5000 | $0.83270 | $4163.50000 |
