
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 13 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 280 V |
| Height | 10.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 4.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Voltage | 760 V |
| Schedule B | 8532250010 |
Stock: 630
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46303
Ext.Price$0.46303
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46303 | $0.46303 |
| 10 | $0.28848 | $2.88480 |
| 25 | $0.25235 | $6.30875 |
| 50 | $0.22074 | $11.03700 |
| 100 | $0.19991 | $19.99100 |
| 300 | $0.18150 | $54.45000 |
| 500 | $0.16479 | $82.39500 |
| 1000 | $0.15393 | $153.93000 |
| 3000 | $0.14051 | $421.53000 |
| 5000 | $0.13556 | $677.80000 |
