

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 nF |
| Voltage Rating (DC) | 760 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 280 V |
| Height | 8 mm |
| Packaging | Tray |
| Depth | 4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Voltage | 760 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
