
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1.5 kV |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 14.5 mm |
| Length | 26.0096 mm |
| Width | 6.5024 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 760 V |
| Number of Pins | 13 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 14.5 mm |
| Depth | 6.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 22.5044 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | PP |
| Lead Length | 30 mm |
| Schedule B | 8532250030 |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
