
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1.25 kV |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 19 mm |
| Length | 26 mm |
| Width | 10.4902 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Height | 10.5 mm |
| Voltage Rating | 300 V |
| Depth | 10.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Voltage | 1.25 kV |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | PP |
| Schedule B | 8532250020 |
| Packaging | Tray |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05755
Ext.Price$1.05755
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05755 | $1.05755 |
| 10 | $0.74464 | $7.44640 |
| 25 | $0.74344 | $18.58600 |
| 50 | $0.74224 | $37.11200 |
| 100 | $0.74105 | $74.10500 |
| 300 | $0.73986 | $221.95800 |
| 500 | $0.73866 | $369.33000 |
