
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6.25 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 4.2 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 2 |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 10018
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11444
Ext.Price$0.11444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11444 | $0.11444 |
| 10 | $0.05722 | $0.57220 |
| 50 | $0.05140 | $2.57000 |
| 100 | $0.04617 | $4.61700 |
| 500 | $0.04081 | $20.40500 |
| 1000 | $0.03608 | $36.08000 |
| 3000 | $0.03447 | $103.41000 |
| 5000 | $0.03293 | $164.65000 |
| 10000 | $0.03116 | $311.60000 |
