
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16714
Ext.Price$0.16714
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16714 | $0.16714 |
| 10 | $0.13286 | $1.32860 |
| 50 | $0.11577 | $5.78850 |
| 100 | $0.10088 | $10.08800 |
| 500 | $0.09254 | $46.27000 |
| 1000 | $0.08759 | $87.59000 |
