


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 25 W |
| Max Collector Current | 6 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 110 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 350 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 8 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 268
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74464
Ext.Price$0.74464
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74464 | $0.74464 |
| 10 | $0.46337 | $4.63370 |
| 25 | $0.39807 | $9.95175 |
| 50 | $0.34197 | $17.09850 |
| 100 | $0.30179 | $30.17900 |
| 300 | $0.26567 | $79.70100 |
| 500 | $0.23387 | $116.93500 |
| 1000 | $0.20588 | $205.88000 |
| 3000 | $0.18124 | $543.72000 |
