


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 25 W |
| Max Collector Current | 15 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 105 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 420 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53004
Ext.Price$0.53004
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53004 | $0.53004 |
| 10 | $0.43450 | $4.34500 |
| 25 | $0.39947 | $9.98675 |
| 50 | $0.36726 | $18.36300 |
| 100 | $0.33766 | $33.76600 |
| 300 | $0.31463 | $94.38900 |
| 500 | $0.29316 | $146.58000 |
| 1000 | $0.27876 | $278.76000 |
