


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 25 W |
| Max Collector Current | 6 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 60 V |
| Gain Bandwidth Product | 180 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 240 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 2643
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68223
Ext.Price$0.68223
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68223 | $0.68223 |
| 10 | $0.34197 | $3.41970 |
| 25 | $0.32040 | $8.01000 |
| 50 | $0.30019 | $15.00950 |
| 100 | $0.28127 | $28.12700 |
| 300 | $0.25948 | $77.84400 |
| 500 | $0.23938 | $119.69000 |
| 1000 | $0.18467 | $184.67000 |
