


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 25 W |
| Max Collector Current | 6 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 60 V |
| Gain Bandwidth Product | 110 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 395 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 8 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 114
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.37019 | $3.70190 |
| 25 | $0.36241 | $9.06025 |
| 50 | $0.35480 | $17.74000 |
| 100 | $0.24194 | $24.19400 |
| 300 | $0.21186 | $63.55800 |
| 500 | $0.18552 | $92.76000 |
| 1000 | $0.16372 | $163.72000 |
| 3000 | $0.14448 | $433.44000 |
