
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 24.33 mm |
| Width | 24.33 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 68 |
| Height | 4.06 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 33 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, RS-232, SCI, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | EPROM, OTP |
| Number of I/Os | 50 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, I²C, POR, PWM, WDT |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 8 |
| Access Time | 33 µs |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 33 MHz |
| RAM Size | 902 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of PWM Channels | 3 |
| Number of Programmable I/O | 50 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Max Clock Frequency | 33 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 506
Distributors
pcbx
Unit Price$9.50409
Ext.Price$9.50409
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.50409 | $9.50409 |
| 10 | $9.32413 | $93.24130 |
| 25 | $9.14765 | $228.69125 |
| 50 | $8.96758 | $448.37900 |
| 100 | $8.79107 | $879.10700 |
