



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 25 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Access Time | 40 µs |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 768 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 25 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1440
Distributors
pcbx
Unit Price$4.41764
Ext.Price$4.41764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.41764 | $4.41764 |
| 10 | $4.41782 | $44.17820 |
| 25 | $4.41800 | $110.45000 |
| 50 | $4.41818 | $220.90900 |
| 100 | $4.41836 | $441.83600 |
| 300 | $4.41854 | $1325.56200 |
| 500 | $4.41872 | $2209.36000 |
| 1000 | $4.41897 | $4418.97000 |
