
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 950 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 24 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Bits | 8 |
| Number of ADC Channels | 17 |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 768 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 25 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1446
Distributors
pcbx
Unit Price$1.82699
Ext.Price$1.82699
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.82699 | $1.82699 |
| 10 | $1.74701 | $17.47010 |
| 25 | $1.67053 | $41.76325 |
| 50 | $1.59038 | $79.51900 |
| 100 | $1.51408 | $151.40800 |
| 300 | $1.51408 | $454.22400 |
| 500 | $1.51408 | $757.04000 |
| 1000 | $1.51408 | $1514.08000 |
