



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Memory Size | 16 kb |
| Number of I/Os | 25 |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| RAM Size | 1 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55779
Ext.Price$1.55779
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55779 | $1.55779 |
| 10 | $1.49075 | $14.90750 |
| 25 | $1.42660 | $35.66500 |
| 50 | $1.35602 | $67.80100 |
| 100 | $1.28893 | $128.89300 |
