



| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| RAM Size | 1 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 25 |
| Memory Size | 16 kb |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 954
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61283
Ext.Price$0.61283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61283 | $0.61283 |
| 10 | $0.58418 | $5.84180 |
| 25 | $0.55687 | $13.92175 |
| 50 | $0.53125 | $26.56250 |
| 100 | $0.50681 | $50.68100 |
| 300 | $0.50681 | $152.04300 |
| 500 | $0.50681 | $253.40500 |
| 1000 | $0.50681 | $506.81000 |
