



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 48 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 25 |
| Peripherals | HLVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Access Time | 40 µs |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 3.9 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of Programmable I/O | 25 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Oscillator Type | Internal |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 138
Distributors
pcbx
Unit Price$7.29521
Ext.Price$7.29521
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.29521 | $7.29521 |
