



| Parameter | Value |
|---|---|
| Radiation Hardening | No |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| RAM Size | 1.5 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 32 kb |
| Number of I/Os | 25 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$8.43194
Ext.Price$8.43194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.43194 | $8.43194 |
